S-a desfășurat cel de-al treilea antrenament de pregătire pentru „Rubicon”

Duminică, 23 decembrie, clubul de alergare „Sporter Run a desfășurat cel de-al treilea antrenament „Sunday Long Run”. Cursa de antrenament s-a desfășurat în cadrul pregătirii participanților pentru ultramaratonul „Rubicon 2019”!

Antrenamentul cu o lungime totală de 54,66 km a început la ora 9:00 și a constat din cinci etape. După efectuarea exercițiilor de încălzire, a fost anunțat startul primei etape cu o distanță de 10,6 km. Sportivii au urmat pacemaker-ul, păstrând ritmul la 6:30 min / km (ritmul care va fi păstrat la Rubicon). Locul de start și de finiș al cursei a fost benzinăria Bemol din sectorul Sculeni. Antrenamentul s-a încheiat la ora 14:55.

Reamintim, antrenamentele pregătitoare se desfășoară pentru cei care s-au înregistrat deja la ultramaratonul „Rubicon 2019″ sau intenționează să o facă. Până la startul cursei „Rubicon” a rămas mai mult de o lună, de aceea, încă nu este prea târziu să vă înregistrați și să vă alăturați celor mai curajoși alergători din Republica Moldova.